Načítám...

Rodinné vinařství Vican

Centrála

09.11.2019

Získali jsme další prominentní vinařství, jehož kmotrem je Václav Postránecký.



Rodinné vinařství Vican získalo v roce 2019 titul KRÁL VÍN



VÁCLAV POSTRÁNECKÝ

Kmotrem našeho vinařství je Václav Postránecký

FILMOVÉ BOBULE

Líbily se vám filmové Bobule? A víte, že majitel našeho vinařství – Tomáš Vican je jejich filmovým producentem?

EDICE KAREL RODEN

V této edici naleznete výjimečná vína, která si pro svoji prezentaci v našem sklepě vybral přímo pan mistr Karel Roden. Všechna vína jsou přívlastková a můžete si vybrat od suchého až po polosladké.



Symbolika vinařství vican

linka-sud



symb01_03

Naším emblémem je mušlička

Nacházíme se v Mikulově Mušlově na místech, kde se kdysi rozlévalo moře. Mušličky kolem nás můžete stále objevovat ve starých sedimentech.

 

caraSmall

Starý římský vinařský nůžsymb02_03

Mušlička je první bobulkou v obrázku hroznu na etiketě. V druhé je starý římský vinařský nůž, protože do naší lokality, a na celou Moravu, přinesly révu legie Marca Aurelia Proba.

 

 

 

caraSmall

symb03_03

Kostelík na svatém kopečku v Mikulově

Třetí piktogram tvoří kostelík na Svatém kopečku v Mikulově, na něhož se díváme z našich vinohradů. Tím vzdáváme hold rodu Dietrichsteinů a Liechtensteinů za to, co všechno kolem nás vybudovali.

 

caraSmall

Poctivá práce ve vinohradě i sklepě symb04_03

Hrozen tvoří šest bobulí, což celkově odkazuje na název filmu (Bobule), který jsme produkovali. Čtvrtou bobulí je ruka charakterizující náš přístup ve vinohradě i ve sklepě.

 

 

caraSmall

symb05_03

Nové kvalitní sudy

Pátým symbolem je sud. Investovali jsme, a každoročně v tom budeme pokračovat, do kvalitní nové sudoviny. Nejenom 225litrových barrique, ale především šestisetlitrových dubových a akátových sudů. Vyrábíme vína vícevrstvá, takže i vína bílá u nás nazrávají na jemných kalech v sudu. Spojení minulosti a budoucnosti charakterizuje naše vinařství v Bulharech, kde jsme postupně nakoupili pětici sklepů po původních německých obyvatelích. Ty jsme šetrně opravili a se stejným přístupem do nich zasadili i moderní technologie – odkalovací nádoby, pneumatický lis, vinifikátory a dálkově počítačem řízené kvašení. Po využití nejmodernějších technologií se vracíme k dlouhodobému nazrávání v sudech.

 

caraSmall

Blahodárné slunce jižní moravy symb06_03

Bobulkou poslední je slunce. To je podstata. Bez slunce bychom nemohli žít, natož vytvářet naše vína. A zaplať Pánbůh, na Pálavě ho máme dosti.

 

 

caraSmall

 

Pozadím obrázku je reálný východ slunce na Pálavě, kde barevnost vrchní části připomíná hlínu, zem, jíž si vážíme. Celý hrozen tvoří písmeno V, což evokuje víno (Vitis), ale i Victory, dále Veni, Vidi, Vican. To je s nadsázkou přesmyčka na slavný Cézarův výrok: přišel, viděl, zvítězil. S odlehčením a nadhledem chceme dělat vše. Chceme v životě tvořit a při tom si hrát.

Stopka v obrázku má tvar číslice 1. Což značí prvotřídní kvalitu našich vín

Font písma je náš, originální. Působí starobyle, ale je nadčasový. Na prvním místě na etiketě udáváme odrůdu. Tu chceme nechat maximálně projevit. Zdůrazněna je viniční trať, kterou vlastníme, protože je to nejcennější, co máme.

Na zadní etiketě je uvedena i společnost Farma Pálava, které je Vican rodinné vinařství dceřinou společností. Odkazuje rovněž na další naše aktivity na milované Pálavě, jako je výroba sýrů.

Na každé etiketě je QR kód neodkazující pouze na hlavní stránku, ale přímo na podstrání konkrétního vína, kde nenaleznete jen detailní údaje k šarži, ale také aktuality, např. ocenění vína, jeho ambasadory, místa, kde se dá nakoupit, a další.

Moderní přístup podtrhuje i šroubovací uzávěr, na vrchol jsme umístili plastickou mušličku, náš emblém. Barva je žhavě slunečná, vycházející z našeho obrázku. Stejně jako jemná zlatá linie kolem obou etiket.

Celkové vyznění lahve má působit pozitivně a slunečně tak, jak to máme na Pálavě. Jižní Morava je krásná, Pálava je její výkladní skříní a Mikulov jejím „hlavním“ městem.

Jako první v Česku máme webové stránky s příponou .wine. www.vican.wine

 

Naše motto: Je třeba se dívat přímo do slunce, pak všechny stíny zůstanou za námi



Bílá sudová vína
Růžová sudová vína
Červená sudová vína