Načítám...

Svatomartinská husa

11.11.2022

RECEPT NA NAŠI SVATOMARTINSKOU HUSU


Na to, abyste si udělali krásný Svatomartinský večer s husou, nemusíte být žádný masterchef. Stačí Vám jen odhodlání, chuť, trochu trpělivosti a následující ingredience:

  • středně velká husa 

  • 3 jablka

  • hruška

  • několik snítek rozmarýnu

  • kmín

  • sůl

S přípravou začneme již den předem. Důkladně husu zvenku i zevnitř omyjeme, nasolíme a okmínujeme. Nezapomeňte i na vnitřní stranu. Necháme ji uležet do druhého dne. 

Zhruba tři hodiny před pečením vyndáme husu z lednice. Necháme ji odpočinout při pokojové teplotě. 

Poté předehřejeme troubu na 130 stupňů. Připravenou husu vložíme do pekáče prsíčky dolů a podlijeme horkou vodou tak, aby sahala zhruba do čtvrtiny pekáče. Pekáč pak přiklopíme a dáme husu pozvolna péct přibližně na 3 hodiny.

Během pečení husu několikrát otočíme, aby se opekla z obou stran.  Pokaždé znovu přiklopíme pekáč. Maso se nevysuší a zůstane krásně křehké. Občas propíchneme kůži, aby mohlo vytékat sádlo. Až se sádlo vyškvaří, odebíráme ho nebo s ním husu znovu poléváme.

Jablka zbavíme jadřinců a nakrájíme je na dílky. Po 3 hodinách pečení husu obložíme připravenými jablky a rozmarýnem. Dáme péct na dalších 40 minut. Poté na posledních 20 minut zvýšíme teplotu na 170 stupňů a husu odkryjeme. Díky tomu se nám vypeče pěkná, křupavá kůžička. 

Měkkou husu necháme před podáváním odpočinout. 

A co k huse? No přece knedlíky a zelí. Mňam!

Dobrou chuť 


Bílá sudová vína
Růžová sudová vína
Červená sudová vína